Mitől lesz igazán jó egy csapatépítő?

Csapatépítőt szervezni egyáltalán nem egyszerű feladat. Főként azért, mert többféle személyiség igényeinek igyekszünk megfelelni közben, hiszen azt reméljük, hogy jó hangulatban, kellemesen fog telni az este.

A másik nehézség az, hogy ahogyan a név is mutatja, konkrét céljaink is vannak az eseménnyel, hiszen szorosabbra szeretnénk fűzni vele a szálakat a munkatársak között, hogy csapatként tudjanak együttműködni.

Gondolkodjunk kicsit másban!

Az egész hétvégés elvonulások gyakran nem nyerik el az osztatlan tetszését a dolgozóknak, és fogadjuk el, hogy az idői tényező lesz a harmadik olyan dolog, ami nagyban meg fogja határozni azt, hogy milyen eredménnyel zárul végül a közös program. A Stepout games csapatépítő játékai lehetőséget adnak arra, hogy minden szempontból egy jól működő alternatívával válthassuk ki a hagyományos megoldásokat.

Miért tökéletes választás?

Kezdjük azzal, hogy maximális rugalmasságot élvezhetünk, ha ezt az opciót választjuk. Az egyik, ami ebből a szempontból releváns, az a helyszín. Nem szükséges messzire utazni, ahogy kihagyhatjuk az optimális helyszínek utáni böngészést is, ha szeretnénk, mivel a Stepout games csapata kész ötletekkel tudja segíteni a dolgunkat.

Ha pedig van már egy bevált hely, ami biztosan remekül szuperál, akár azért, mert többek törzshelye, akár azért, mert közel van mindenkihez, illetve a munkahelyhez, akkor nincs semmi akadálya annak sem, hogy ott kerüljön megrendezésre az esemény. A szükséges hang- és videotechnika beszerzése sem jelent extra kihívást, hiszen ezeket szintén biztosítják számunkra.

A csapatra szabhatjuk az élményt

Ez talán az egyik leglényegesebb jellemző, ami a legtöbb pluszt adhatja hozzá a rendezvényhez. A személyre szabhatóság ugyanis biztosítja, hogy

  • passzoljon a résztvevők életkorához a játék.
  • jól ismert témák szerepeljenek benne.
  • mindenki számára legyen olyan kérdés, amire tudja a választ.
  • közös, a kollégák számára egyformán jól ismert, de nem bántó tréfák is szerepelhessenek benne.

Amikor a vetélkedés plusz, nem mínusz

Természetes, hogy egy munkahelyen belül akadnak riválisok is, így felmerülhet aggályként, hogy a játék nem torkollhat-e adott esetben ellenségeskedésbe. Emiatt azonban egy percig sem kell aggódni, ugyanis ez egy valóban játékos vetélkedés, aminek nem része a komoly megmérettetés, valamint az egymás legyőzése.

Persze van a játéknak nyertes csapata, de ahogy a barátságos mérkőzéseknél lenni szokott, nincs olyan tétje a küzdelemnek, hogy vérre menően kellene játszani, vagy ne lehetne elfogadni azt, ha éppen nem a mi csapatunk volt a legügyesebb.

Leginkább az iskolai sorversenyekhez hasonlíthatnánk, ahol szintén megjelenik az egészséges versenyszellem, de egy egyén sem lesz piedesztálra állítva, kiemelve a többiek közül, így a győzelem sem jár együtt komoly negatív érzelmekkel, még akkor sem, ha felnőtt korunkra sem sikerült még jól megtanulnunk veszíteni.

Kép forrása: Pixabay.com

Hirdetés (X)