A biztonsági bejárati ajtó – minden, amit tudni érdemes róla

Ha az otthonunk biztonságáról beszélünk, akkor legtöbbünknek a bejárati ajtó jut először eszébe. De mi az, ami igazán biztonságossá teszi a bejárati ajtót? Az alábbiakban bemutatjuk azokat a tényezőket, amelyeket érdemes figyelembe venni, amikor biztonsági ajtót választ.

Az ajtó anyaga: az acél a legerősebb

Az egyedi bejárati ajtó gyártása folyamán több dolognak is össze kell illenie ahhoz, hogy a biztonsági kritériumoknak is megfeleljen. Az elsődleges szempont az anyag, amit a gyártás során használnak. A legtöbb biztonsági bejárati ajtó acélból készül, nem véletlenül.

Az acél rendkívül ellenálló, nehéz, és nagyfokú védelmet nyújt a fizikai behatásokkal szemben. Ezen ajtótípusok belső szerkezete több rétegből áll, ami tovább növeli az ellenálló képességüket. Az ilyen ajtók nemcsak a betörési kísérletek során bizonyítanak, hanem tűzvédelmi szempontból is megállják a helyüket.

A biztonság központi része: a zárszerkezet

Egy egyszerű zár nem nyújt elegendő védelmet, ezért érdemes olyan ajtót választani, amely többpontos zárszerkezettel felszerelt. A Nívó ajtók hat mobil és három fix ponton záródnak, így a betörés esélye jelentősen csökken. Emellett a hengerzárak is fontosak, hiszen a betörők gyakran ezeket próbálják megfúrni vagy feltörni. A minőségi bejárati ajtók hengerzárjait úgy alakítják ki, hogy minél tovább ellenáljanak a feszegetési kísérleteknek.

Biztonság szempontjából ritkán esik szó róluk: kilincsek, pántok és zsanérok

A gyenge minőségű kilincsek könnyen eltörhetők vagy manipulálhatók, míg a rossz minőségű pántok és zsanérok gyengítik az ajtó szerkezetét. Érdemes tehát olyan ajtót választani, amelyben ezek a kiegészítők is kiváló minőségű anyagokból készültek. Az erős pántok és zsanérok biztosítják, hogy az ajtó stabilan álljon, és ne lehessen könnyen kiszakítani a helyéről.

Az ajtóbeépítésnek is van jelentősége

Még a legjobb minőségű ajtó is veszít biztonságosságából, ha nem megfelelően van beépítve. A pontos és precíz beszerelés igencsak lényeges, hiszen egy rosszul rögzített darab könnyebben kiszakítható vagy kifeszíthető egy erre megfelelő szerszámmal.

Fontos, hogy az ajtókeret is masszív legyen, és megfelelően illeszkedjen az ajtólaphoz. Érdemes szakemberrel végeztetni a beépítést, aki biztosítja, hogy az ajtó beépítése precízen legyen elvégezve, és a helyén maradjon, amikor a legnagyobb szükség van rá.

A csendes otthon titka

A biztonság mellett a komfortról se feledkezzünk meg! A jó minőségű biztonsági ajtók általában nagyfokú hangszigeteléssel is rendelkeznek. Ennek akkor van leginkább szerepe, ha forgalmas utcában él, vagy a szomszédok nem a csendesebb fajtába tartoznak. Az acélajtók többnyire vastagabbak és nehezebbek, ami természetesen javítja a hangszigetelési tulajdonságokat is.

Bízunk abban, hogy a cikk elolvasásával közelebb kerül döntése meghozatalához. A biztonsági bejárati ajtó kiválasztása és beépíttetése nem kis feladat, hisz a család és az értékek védelme mindenki számára fontos.

Kép forrása: Pexels.com

Hirdetés (X)